společném prohlášení vyzývají k tomu, aby bylo zrušeno povinné očkování…" /> Odborníci vyzývají ke zrušení povinného očkování proti TBC | Aktuality
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

10.5.2009Odborníci vyzývají ke zrušení povinného očkování proti TBC

Předsedové několika odborných společností ve společném prohlášení vyzývají k tomu, aby bylo zrušeno povinné očkování novorozenců proti tuberkulóze. Tito odborníci upozorňují na skutečnost, že výskyt tuberkulózy je v ČR jeden z nejnižších v Evropě, vakcína nemá příliš vysokou účinnost a počet komplikací, které s sebou přináší, je poměrně značný.

Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje, aby se proti TBC neočkovalo plošně, ale aby byly očkovány jen rizikové skupiny. V ČR vyhláška ukládá rodičům nechat dítě proti tuberkulóze naočkovat do šesti týdnů věku, velká většina dětí je přitom očkována již v porodnici. Ministerstvo zdravotnictví učinilo první krok k tomu, aby bylo doporučení WHO naplněno, když v březnu tohoto roku zrušilo přeočkování proti TBC v jedenácti letech. Není tedy na čase upustit také od základního očkování, které se již v řadě zemí plošně vůbec neprovádí?

 
zpět na přehled aktualit
 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS