Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

PRAVIDLA PRÁVNÍHO BLOGU

 

Co je to BLOG?

Blog je záznamník či glosář, forma osobní prezentace jeho autora (bloggera). Na právním blogu www.ferovanemocnice.cz poskytujeme prostor právníkům zabývajícím se zdravotnickým právem. Ti zde pod svým jménem publikují sami, Liga lidských práv za obsah těchto článků neodpovídá.

 

Jak se zapojit do diskuse?

Smyslem diskuse je svobodné vyjadřování a výměna názorů. Příspěvky v diskusi pod články v blogu vyjadřují názory přispěvatelů a Liga lidských práv ani blogger za jejich obsah neodpovídá.

V této části uvítáme příspěvky, které se vztahují k publikovanému článku. Jinak prosím diskutujte v rámci diskusního fóra.

Přispěvatelé do diskuse jsou povinni respektovat zákony a práva třetích osob. Zakázány jsou příspěvky vulgární, urážlivé a ponižující. Propagace komerčních aktivit a reklamy na výrobky či služby není povolena. Šíření spamu není dovoleno.

Pokud narazíte na vulgární či jinak nevhodné příspěvky, kontaktujte prosím redakci. Takové příspěvky, stejně jako příspěvky nesouvisející s tématem článku v blogu, budou smazány.

 

Pravidla pro autory článků (bloggery)

1.    Blogger má právo svobodně vyjadřovat své názory.
2.    Blogger je oprávněn publikovat pouze texty týkající se zdravotnického práva, práv pacientů či otázek s nimi přímo souvisejících.
3.    Za publikaci textu v blogu nenáleží bloggerovi honorář.
4.    Blogger nese odpovědnost za to, aby obsah jeho příspěvků nebyl v rozporu se zákony České republiky.
5.    Blogger nesmí zveřejňovat informace, které jsou nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl ověřit, zvláště, pokud by mohly poškodit jiné osoby.
6.    Pokud blogger uveřejní chybnou nebo neúplnou informaci, je povinen uvést ji na pravou míru doplněním původního článku, nebo uveřejněním článku nového.
7.    Pokud blogger mění již uveřejněné články, je povinen text ponechat v původní podobě a k němu doplnit opravu. Nesmí texty měnil tak, aby čtenáře mohl uvést v omyl o jejich původním znění. Výjimku tvoří opravy, které nemají vliv na smysl textu (opravy překlepů a gramatických chyb). Blogger bez souhlasu Ligy lidských práv nemůže také mazat již publikované texty.
8.    Blogger nesmí ve svých textech používat obrázky z jiných internetových stránek, ledaže získal od držitele autorských práv souhlas k jejich použití a obrázky jsou použity v souladu s pokyny držitele autorských práv.
9.    Blogger  nesmí v textech propagovat vlastní nebo cizí komerční aktivity způsobem, který by mohl být považován za skrytou reklamu. Za skrytou reklamu se všeobecně nepovažuje zmínka o vlastních aktivitách či aktivitách vlastní firmy, pokud je to relevantní k tématu článku. Bloggernesmí v rámci blogu prodávat reklamu bez výslovného písemného souhlasu Ligy lidských práv. To platí i pro barterovou reklamu.
10.    Blogger vystupuje pod svým vlastním jménem a na blogu zveřejňuje svou vlastní fotografii, na které je jasně rozpoznatelná jeho tvář, a alespoň krátkou pravdivou informaci o sobě.
11.    Pokud blogger déle než 3 měsíce nepřidá pod svým jménem příspěvek na blog, může být jeho profil smazán.
12.    V případě porušení výše uvedených pravidel může být administrátory webových stránek bez upozornění smazán jakýkoli uveřejněný text bloggera. Při opakovaném porušení pravidel může být bloggerovi odepřen přístup do administrace jeho účtu v právním blogu (a tedy možnost publikovat nové či upravovat stávající texty), případně může být profil bloggera a jeho příspěvky smazány.

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS