Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Narození mrtvého dítěte a nároky rodičky III.

Dobrý den, měla bych dotaz. Už jednou jsem sem vkládala dotaz ohledně nároku na porodné, mateřskou a pohřebné, ohledně porodu mrtvého chlapečka. Zažádala jsem si o dokumentaci mrtvě narozeného dítěte. Nevím, jak postupovat dál, mohla bych vás poprosit o radu, jak dál? Děkuji za radu. Přeji hezký den.

Odpověď:

Dobrý den,

v předchozí odpovědi jsme se zabývali tím, na jaké dávky máte nárok. Také jsme Vás informovali o Vašem právu vyžádat si zdravotnickou dokumentaci a na informace o Vašem zdravotním stavu a stavu Vašeho zemřelého dítěte.

Pokud se ptáte, jak postupovat dále, patrně máte na mysli nějakou stížnost vůči porodnici, pokud se domníváte, že péče o Vás byla zanedbána. Vaši zdravotnickou dokumentaci si můžete prostudovat, případně ji můžete nechat posoudit odborníkem z oboru lékařství nebo soudním znalcem.

Pokud máte pochybnosti o kvalitě poskytnuté péče a domníváte se, že došlo k nějakému zanedbání, doporučujeme přečíst si postup v již zodpovězených dotazech, např. – Postup při nesprávné léčbě, Zhoršení zdravotního stavu po chemoterapii, Šance na úspěch při žádosti o odškodnění. Zjednodušeně řečeno, můžete buď podat stížnost nebo se případně domáhat náhrady škody na zdraví a imateriální újmy, pokud se prokáže, že zdravotníci v péči o Vás pochybili.

Vaše Férová nemocnice

28.11.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS