Lázně a bipolární afektivní porucha

léčím se skoro dva roky s duševním onemocněním. Existuje nějaká lázeňská léčba a jaké podmínky je nutné splnit pro nárok na ně? V září jsem po více než roční pracovní neschopnosti ukončila pracovní poměr ze zdravotních důvodů.

Od října 2015 jsem na úřadu práce.

Mohu za těchto podmínek lázně získat?

Děkuji za odpověď

Mape

indikační seznam pro lázeňskou péči o dospělé, naleznete v příloze zákona o veřejném zdravotním pojištění. Na základě uvedeného seznamu lze vyvodit, že lázně mohou být indikovány i na duševní onemocnění léčená ambulantně i klinicky.

Lázně Vám na základě uvážení může na formuláři předepsat váš ošetřující lékař u kterého se léčíte s duševním onemocněním, nebo Váš praktický (obvodní) lékař, doporučujeme Vám informovat se přímo u nich. Formuláře vyhledáte online.

Poskytování lázeňské péče, se neodvíjí o toho, zda jste zaměstnaná. To, že jste na úřadu práce tak, nebude mít na přiznání lázeňské péče vliv.

S pozdravem,

15.3.2016