Neschopenka a způsob doručování nemocenské

Dobrý den. Již 2. měsícem jsem na neschopence díky zlomenině kotníku. Neschopenky do práce jsem poslal, i lístek na peníze za minulý měsíc. Chci se zeptat, jak mám postupovat dále, jestli si mám chodit k obvodnímu lékaři pro lístky na peníze, popř. kdy a komu je odesílat. Dodnes mi nedošly peníze ze sociálky, tak nevím, jestli jsem někde neudělal chybu.

Vámi popsaný postup je naprosto správný. OSSZ má povinnost vyplatit dávky nemocenského pojištění do 1 měsíce ode dne, kdy o vzniku nároku byla informována Vaším zaměstnavatelem. Ten má povinnost informovat OSSZ o vzniku nároku neprodleně. Neprodleně musí také informovat OSSZ o trvání nároku a to na základě vámi předloženého „potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti“ neboli tzv. lístku na peníze. Proto si jej u lékaře opět vyzvedněte a předejte zaměstnavateli.

Doporučujeme se u něj při této příležitosti také informovat, proč dosud nedošlo k výplatě dávek.

Pokud Vás neuspokojí odpověď zaměstnavatele, informovat se přímo u OSSZ. Kontakt můžete nalézt zde.

Další užitečné informace k výplatě nemocenských dávek si přečtěte na stránkách ČSSZ.

15.7.2009