Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Očkování při práci v dětském domově

Dobry den. Pracuji v detskem domove a chci se zaptat, jestli mam pravo na nejake ockovani, ktere mi uhradi zamestnavatel. diky za odpoved.

Odpověď:

Dobrý den,

u zaměstnanců, kteří pracují na pracovišti s vyšším rizikem vzniku infekčních onemocnění, se provádí některý druh tzv. zvláštního očkování. Blíže je to rozvedeno ve vyhlášce č. 537/2006 Sb., o očkování proti infekčním nemocem. Jedná se o očkování proti hepatitidě B, vzteklině a chřipce, přičemž u každého z těchto očkování je výslovně uvedeno, kterých osob a pracovišť se týká.

U pracovníků v dětských domovech vyhláška neupravuje žádný druh zvláštního očkování. Očkování proti hepatitidě B a chřipky se týká pouze některých pracovníků v domovech pro seniory a zdravotně postižené. Toto očkování je přitom hrazeno ze zdravotního pojištění. Váš zaměstnavatel tedy nemá povinnost Vám jakékoli očkování hradit. To ale neznamená, že Vám ho nemůže zaplatit dobrovolně nad rámec požadavků v právních předpisech. Také se můžete informovat u své zdravotní pojišťovny, zda a za jakých podmínek přispívá na dobrovolná očkování.

Vaše Férová nemocnice

8.2.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS