Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Očkování ve zkráceném schématu - Infanrix Hib

Dobrý den, velmi mě zaujal dotaz ohledně očkování Hexavakcínou ve schématu 2+1. Řeším podobný problém, ale s jinou vakcínou. Zaslala jsem proto dotaz lékaři, zda toto schéma můžu uplatnit i u vakcíny Infanrix Hib a přišla mi tato odpověď: "Také s vakcínou Infanrix Hib lze očkovat ve schématu 2+1, ovšem jen v těch zemích, kde to výrobce uvádí v příbalové informaci či SPC. Bohužel v ČR výrobce tuto možnost neuvádí. Proto závisí na rozhodnutí Vašeho pediatra, zda přijme za takové očkování zodpovědnost. Česká pediatrická společnost připouští očkování 2+1, pokud se zahájí očkování ve věku vyšším než 12 měsíců (tento postup by platil i pro Infanrix Hib)."
Svojí dceru jsem ale nechala naočkovat už v osmi měsících(o jiné možnosti jsem v té době nevěděla) a nyní mě zajímá, zda můžu trvat na tom, aby toto zkrácené schéma bylo použito. Nechci svou dceru vystavovat větší zátěži aplikací jedné dávky navíc. Odpovědnost za očkování by přece měla být hlavně na rodičích ne na pediatrovi. Velmi děkuji za odpověď.

Tea

Odpověď:

Dobrý den, pokud tento způsob očkování vakcíny není v České republice povolený, lékař váš požadavek nejspíše odmítne. Nicméně v konečné fázi bude záležet, jak píše i vámi oslovený lékař na tom, jak se Váš pediatr sám rozhodne a zda na toto očkování přistoupí. Je totiž vázán tím, že musí při lékařském výkonu vždy postupovat dle lege artis, což zahrnuje i respektování předpisů při aplikaci jednotlivých léků, včetně očkování. Váš souhlas by jej jeho odpovědnosti nezbavil.

Vaše Férová nemocnice.

 

5.12.2011

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS