Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Odklad očkování vakcínou MMR

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, ako postupovať v prípade, že sme si s pediatrickou dohodli, že dieťa bude mat odklad očkovania MMR cca do 3 rokov - pred nástupom do škôlky by sme očkovali. Teraz pediatrička odišla do dôchodku, dieťa prebral iný pediater a ten sa s nami o odklade baviť nechce, že jeho nezaujíma, na čom sme sa predchádzajúcim pediatrom dohodli, navyše bude mat kontrolu hygienickej stanice, takže mi tvrdí, že nás hygiena bude kontaktovať.

Chcem sa opýtať, či nás vôbec môže hygiena kontaktovať a chcieť po nás vysvetlenie odkladu, keď nie je stanovená hôrna hranica pre očkovanie MMR. Hrozí nám nejaká sankcia za odklad? Platí tiež 3 mesačná lehota na zmenu pediatra, keď sme k nemu dobrovoľné neprešli?

Ďakujem

Lenka

Odpověď:

Dobrý den,

nejprve k Vašemu dotazu ohledně změny lékaře. Změna lékaře je možná každé 3 měsíce. Bližší informace naleznete zde,  v již zodpovězených dotazech na této poradně.

K druhé části vašeho dotazu týkající se očkování. Podrobný rozbor povinnosti lékaře ohledně spolupráce s hygienickou stanicí můžete nalézt zde. Obecně platí, že Vás hygienická stanice ohledně očkování může kontaktovat, ale vzhledem k tomu, že u tohoto typu očkování není stanovená horní hranice, tak by Vám neměl hrozit žádný postih.

Vaše Férová nemocnice

22.4.2015

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS