Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Promlčení přestupku neočkování hexavakcínou

Dobrý den, dcerce je 19 měsíců. Zajímalo by mě, kdy bude promlčen přestupek o neoočkování hexavakcínou, když je doba promlčení 1 rok. Nevím, jestli to mám počítat až od toho 4. přeočkování někdy v 18 měsících nebo jen ty první 3 dávky do 1 roku. Když by se to promlčelo, nemusím se pak obávat pokuty od KHS? Moc Vám děkuji za odpověď!

Odpověď:

Dobrý den,

informace o promlčení přestupku neočkování najdete mezi často kladenými otázkami v otázce Promlčuje se možnost stíhat rodiče za přestupek? Zde je také uvedeno na případu, kdy se promlčí jednotlivé dávky hexavakcíny.

Z právní úpravy není zcela jednoznačné, zda by se měly promlčovat jednotlivé dávky hexavakcíny nebo celkové splnění všech dávek očkování. Spíš je možné se přiklonit k závěru, že se promlčují jednotlivé dávky a tak to posuzují i orgány ochrany veřejného zdraví. Pravděpodobně byste tedy byli stíháni pouze pro nesplnění těch dávek vakcíny, které ještě nebyly promlčeny. Jisté je, že postih za nesplnění očkování hexavakcínou je zcela vyloučen až uplynutím jednoho roku ode dne, kdy dítě dovršilo 18. měsíc věku (lhůta pro poslední 4. dávku hexavakcíny).

Pokud bude přestupek promlčen, nemůže být udělen žádný postih a pokuta. Pokud v době promlčení bude probíhat přestupkové řízení, avšak nebude dosud vydáno pravomocné  rozhodnutí, musí orgán ochrany veřejného zdraví řízení z důvodu promlčení přestupku zastavit.

Vaše Férová nemocnice

9.8.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS