Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Hrazení očkování

Dobrý den, mám 4 měs. dceru, která měla při porodu 2300g a 46 cm a infekci ze zkažené plodové vody. 13 dní jí podávali antibiotika, byla v nemocnici měsíc, těsně po porodu převezena na JIP, jelikož ji museli 2krát resuscitovat. Mám doma už recept na PREVENAR a dočetla jsem se že děti rizikové to mají hrazené. Bohužel nevím, zda do této skupiny spadáme. Jedna dávka stojí 2500kč. Předem děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

Prevenar je očkováním proti pneumokokovým infekcím. Očkování proti těmto infekcím není v České republice povinné, proto také není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění a pacient si je hradí sám. Očkování je však hrazeno dětem do pěti let, které mají zdravotní indikace uvedené ve vyhlášce Ministerstva zdravotnictví - patří k nim např. porodní váha menší než 1 500g, chronická plicní onemocnění, atd. To, zda má dítě nárok na uhrazení očkování, může posoudit pediatr.

V případě, že dítě nemá nárok na uhrazení očkování ze státního rozpočtu, přispívají na očkování různou částkou také zdravotní pojišťovny. Doporučujeme se případně informovat přímo u nich.

Vaše Férová nemocnice

11.3.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS