Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Nemocenská v nezaměstnanosti

Mám nárok na proplacení nemocenské, když jsem bez práce, vedená na úřadě práce?

Odpověď:

Otázka nemocenské je řešena zákonem č. 54/1956 Sb., o nemocenském pojištění zaměstnanců. Jak již napovídá název, nemocenské dávky jsou poskytovány pouze zaměstnancům a osobám samostatně výdělečně činným (§2). Systém nemocenského pojištění je určen právě pro výdělečně činné osoby, které v případech tzv. krátkodobých sociálních událostí zabezpečuje dávkami nemocenského pojištění. Bohužel, nárok na proplacení nemocenské jako nezaměstnaná vedená na úřadě práce nemáte.

Vaše Férová nemocnice

28.11.2008

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS