Poplatek za pobyt v nemocnici

Dobrý den, mám dotaz ohledně poplatku za pobyt v nemocnici. Můj švagr měl minulý týden vážný úraz, byla mu přivolána rychlá záchranná služba. Ta ho převezla do místní nemocnice, kde ho stabilizovali, a následně převezli do jiné nemocnice, kde podstoupil operaci a kde je do dnes hospitalizován. V první nemocnici, kde ho stabilizovali, byl cca 2 hodiny. Vzhledem k vážnosti úrazu bylo od začátku jasné, že v místní nemocnici ho nenechají a převezou jinam. Překvapením pro nás bylo, když musel uhradit poplatek 100 kč za pobyt v nemocnici. Poplatek je již uhrazen, ale mě zajímá, zda byl vybrán oprávněně. Děkuji.

Marcela

poplatek byl nemocnicí opravdu vybrán oprávněně, neboť ten je vybírán za každý den, kdy je poskytována péče v daném zdravotnickém zařízení, a to i v případě, že je se jedná pouze o několik hodin.

14.3.2012