Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Příspěvek na úhradu

Mám na dolní sanici pouze dva zuby, na kterých mám ukotven můstek. Vzhledem k tomu, že zuby se značně kývají, jediným řešení je zuby vytrhnout a udělat protézu. Chtěl bych si nechat voperovat dva implantáty a na ně ukotvit nový můstek. Jaké mám možnosti dostat příspěvek na úhradu od VZP? Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

zákroky, které jsou hrazeny z veřejného pojištění jen částečně nebo vůbec uvádí příloha č. 1 k zákonu č. 48/19997 Sb.Tento zákon včetně příloh naleznete zde.

Podle přílohy k zákonu o veřejném zdravotním pojištění Vám zdravotní pojišťovna jednou za tři roky hradí snímatelné částečné a celkové náhrady, a to jednoduchou celkovou snímatelnou horní a dolní náhradu chrupu (bez lité patrové desky). V naší poradně jsme pouze právníci, kteří se zaobírají medicínských právem, nikoliv lékaři, takže Vám nemůžeme říct nade vší pochybnost o jaký konkrétní zákrok se jedna a jaké jsou v jeho případě úhradové podmínky.

Doporučujeme Vám zavolat na bezplatnou linku VZP, kde by Vám měli poskytnou konkrétnější informace. Infolinka VZP: 844 117 777 .

Vaše Férová nemocnice

11.11.2010

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS