Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Propuštění z nemocnice na revers a údajná povinnost platit zákrok

Dobrý ven, mám na Vás dotaz, který se týče proplácení péče pojišťovnou. Můj syn byl na adenotomii. Nemocnice propouští pacienty dle pojišťovny v den zákroku nebo druhý den ráno. Bohužel máme pojišťovnu, která si žádá přespání do rána. To jsme ale nechtěli, a tak manžel podepsal revers a se synem večer přijeli domů. Primář oddělení ale vyhrožuje, že si budeme muset zákrok uhradit sami. Není to nesmysl? Jako pacient mám svá práva a mezi ně patří i revers. Sama jsem zdravotní sestřička, na revers pacienty propouštíme, ale o hrazení si péče z důvodu předčasného odchodu jsem neslyšela. Pokud by nám nemocnice poslala účet za zákrok, máme nějakou možnost se bránit? Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

to, že jste podepsali za syna revers, nemá vliv na placení zákroku zdravotní pojišťovnou. Tímto úkonem jste vyloučili odpovědnost lékaře v případě, že by se Vašemu synovi něco stalo v souvislosti s pooperační péčí.
Pokud Vám tedy nemocnice zašle účet, neplaťte jej a obraťte se na Vaši zdravotní pojišťovnu, která řeší případy, kde nemocnice žádá neoprávněné platby. Pokud Vám nepomohou zjednat nápravu, je možné si na postup lékaře stěžovat.

Vaše Férová nemocnice

23.3.2010

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS