Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Naléhavě potřebuji údaje z dokumentace

Prosím Vás, je to akutní. Já jdu po neděli na operaci do jiné nemocnice než doposud. Teď mě napadlo, že se mě vždy ptají na všechna data operací, atd. Já s tím mám vždy problémy, nějak si to přesně nepamatuji. Napadlo mě, že by bylo možná lepší vyžádat kopii zdravotnické dokumentace. Jenže nevím, pokud jdu na poslední chvíli, jestli jsou mi povinni ji vydat. Mám obavy, že s tím budou problémy a odkážou mě na to, že jsem měla přijít dřív, ovšem až dnes na Vašich stránkách jsem se dozvěděla, že je tam lhůta 30 dnů, jinak jsem to nevěděla. Napadlo mě to teď a hned jsem si našla na internetu Vaši stránku. Můžete mi, prosím, napsat obratem. Děkuji.

Odpověď:

Dobrý den,

jak jste si přečetla na našich stránkách v sekci Přístup ke zdravotnické dokumentaci, zdravotnické zařízení má opravdu ze zákona lhůtu 30 dnů na vydání její kopie.

Vy však máte ze zákona nejen právo na vyhotovení kopií, ale také na nahlédnutí do originálu zdravotnické dokumentace. Můžete tedy zavolat do nemocnice a domluvit se, že přijdete nahlédnout do dokumentace. Při té příležitosti si můžete sama udělat výpisy a případně ofotit údaje například vlastním fotoaparátem.  Zákon lhůtu pro umožnění nahlédnutí do dokumentace nestanoví, pokud tedy uvedete, že se jedná o naléhavou záležitost, měla by Vám nemocnice co nejdříve vyjít vstříc.

Vaše Férová nemocnice

4.6.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS