Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Získání dokumentace pro novou lékařku

Dobry den, chodila jsem k lekarce se ctyrmi detmi a pro nespokojenost jsem zmenila lekare. Chtela jsem po pani doktorce zdravotni dokumentaci, bylo mi ale sdeleno, ze mi ji nesmi podobu deseti let vydat. Chtela jsem opis dokumentace dostala jsem pouze vypis, ktery neni napsan tak aby si nova pani doktorka udela predstavu, jak byli me deti nemocne. Prosim poradte, jak ziskat dokumentaci.

Odpověď:

Dobrý den,

předávání dokumentace při změně lékaře je upraveno v zákoně o péči o zdraví lidu. Podle tohoto zákona si Váš nový lékař sám vyžádá od bývalé paní doktorky veškeré potřebné informace. Vy tedy o nic žádat nemusíte. Je však pravda, že bývalá lékařka Vašich dětí musí jejich dokumentaci archivovat, a proto s největší pravděpodobností poskytne nové lékařce pouze stručný výpis. Pokud by však nová lékařka potřebovala informací více, musí mu je bývalá lékařka poskytnout.

Pokud byste však měla zájem, aby nová lékařka měla celé zdravotnické dokumentace Vašich dětí, nezbývá Vám, než požádat nejlépe písemně o jejich kopie, a poté je nové lékařce předat. Vzor žádosti naleznete ke stažení zde.

Je možné, že bude bývalá lékařka vyžadovat zaplacení kopií. V případě čtyř dokumentací to může být i větší obnos. Pokud byste se chtěla zaplacení vyhnout, můžete v přítomnosti lékařky nebo zdravotní sestry do dokumentace nahlížet a udělat si jejich kopie např. vlastním foťákem.

Více o přístupu ke zdravotnické dokumentaci se dočtete zde.

Vaše Férová nemocnice

9.6.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS