Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně očkování TBC. Již podruhé jsem obdržela pozvánku pro syna z kalmetizace na očkování proti TBC. Syn bude mít v dubnu 4 roky, proti TBC byl naočkován čtvrtý den v porodnici, další očkování by dle naší pediatričky i očkovacího kalendáře mělo být až v 11 letech. Jizvu má také v pořádku. Můžu tedy tuto pozvánku odmítnout? Děkuji za odpověď!

Odpověď:

Dobrý den,

provedení očkování proti tuberkulóze je stejně jako ostatní očkování upraveno v prováděcí vyhlášce k zákonu o ochraně veřejného zdraví. Blíže je očkování proti tuberkulóze popsáno v sekci Proti čemu se očkuje.

Pokud Vám přišla pozvánka na další očkování, mohlo by to být podle vyhlášky jedině z toho důvodu, že se při přešetření vpichu a regionálních uzlin po prvním očkování nezjistila žádná lokální reakce. Tato kontrola se provádí po třech až čtyřech měsících od prvního očkování v porodnici: „Pokud se nezjistí žádná lokální reakce, provede se přeočkování zpravidla po skončení základního očkování prováděného v rámci pravidelného očkování dětí, a to v případě negativního tuberkulinového testu.“

V případě, že není dán důvod k přeočkování dle vyhlášky, můžete pozvánku odmítnout. Nejlepší však bude, pokud se zeptáte na důvody opakovaných pozvánek přímo na kalmetizační stanici a zjistíte, jestli nedošlo k nedorozumění.

5.1.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS