Nenašli jste svoji odpověď? Zkuste vyhledávání nebo naši právní poradnu.

Často kladené otázky

zobrazit odpovědi Práva rodičů, kontakt s dítětem

Jak souvisí „zájem dítěte“ s nepřetržitým kontaktem s rodiči? zobrazit odpověď
Může lékař sdělit informace o zdravotním stavu dítěte rodiči, kterému… zobrazit odpověď
Co dělat, když rodič brání v návštěvě hospitalizovaného dítěte druhému… zobrazit odpověď
Může jeden z rodičů zakázat poskytování informací o zdravotním stavu… zobrazit odpověď
Může nemocnice kontakt rodiče s dítětem omezit návštěvní dobou, nebo na… zobrazit odpověď
Musí lékař poskytnout informace rodiči i v případě, že si to nezletilé… zobrazit odpověď
Kdy je pobyt rodiče s hospitalizovaným dítětem hrazen ze zdravotního… skrýt odpověď

Pobyt je hrazen ze zdravotního pojištění (a to zdravotní pojišťovnou dítěte), pokud lékař rozhodne o přijetí rodiče jako „průvodce dítěte“ v nemocnici. Rodič je v tomto případě uznán práce neschopným. Na základ tohoto rozhodnutí je rodič spolu s dítětem hospitalizován.

Nemusí se ale vždy jednat pouze o rodiče. Jako průvodce může být přijata třeba i babička nebo jiný příbuzný. O přijetí rodiče jako průvodce dítěte do šesti let může rozhodnout ošetřující lékař, je-li při přijetí dítěte do zdravotnického zařízení vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nutná celodenní přítomnost průvodce. Pobyt průvodce dítěte mladšího šesti let v nemocnici se považuje za ústavní ošetřování. Průvodce je podle indikace a možností umístěn buď spolu s dítětem přímo na lůžkovém oddělení, nebo na oddělení dochází z ubytovacího prostoru, který je součástí tohoto zařízení. V případě dítěte staršího šesti let se pobyt průvodce v nemocnici považuje za ústavní ošetřování jen se souhlasem revizního lékaře zdravotní pojišťovny.

zobrazit odpovědi Poučení pacienta o zákroku

zobrazit odpovědi Souhlas pacienta

žádné otázky k tomuto tématu

zobrazit odpovědi Povinnosti lékařů

zobrazit odpovědi Souhlas s péčí u dítěte

zobrazit odpovědi Dříve vyslovená přání

zobrazit odpovědi Nadstandardy ve zdravotnictví

Nenašli jste svoji odpověď? Zkuste vyhledávání nebo naši právní poradnu.