Nenašli jste svoji odpověď? Zkuste vyhledávání nebo naši právní poradnu.

Často kladené otázky

zobrazit odpovědi Dříve vyslovená přání

zobrazit odpovědi Jak řešit stížnosti

Komu můžu podat stížnost? zobrazit odpověď
Lze si stěžovat na vyřízení stížnosti? skrýt odpověď

Pokud máte za to, že krajský úřad postupoval při vyřizování Vaší stížnosti nesprávně, můžete podat podnět Veřejnému ochránci práv. Ten se nezabývá jednáním lékařů, přezkoumává pouze postup krajského úřadu. V podnětu uvedete, v čem spatřujete pochybení úřadu a doplníte jej kopií odpovědi krajského úřadu, ideálně i Vaší stížnosti. Postup, jak lze podat stížnost naleznete na internetových stránkách Veřejného ochránce práv pod odkazem zde.

Krajský úřad by měl při vyřizování stížnosti postupovat řádně a včas, opatřit si veškeré podklady, seznámit Vás srozumitenou formou se svými závěry a také by se měl vyjádřit ke všem Vašim námitkám. Lhůta pro vyřízení stížnosti je 30 dnů, pokud je třeba posudek nezávislého odborníka, činí 60 dnů a v případě, kdy ji posuzuje nezávislá odborná komise je to 120 dnů. Podle toho, co uvádíte, se domníváme, že úřad pochybil ohledně dodržení lhůty na vyřízení stížnosti a v tom, že se nevyjádřil ke všem Vašim námitkám.

Posudek odborníka je součástí stížnostního spisu, který vede krajský úřad. Máte právo do něj nahlížet a pořizovat z něj kopie. Na nahlížení do spisu je třeba se domluvit s příslušným pracovníkem krajského úřadu.

Platba v domově pro seniory - je mojí povinností doplácet rozdíl mezi… zobrazit odpověď

Nenašli jste svoji odpověď? Zkuste vyhledávání nebo naši právní poradnu.